V Niedziela Zwykła

08 luty 2015

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 08.02.2015

1.     Ks. kan. Jacek Majkowski, proboszcz z Dylewa maluje obecnie wewnątrz świątynie. Kto chciałby ofiarować swoją cegiełkę na malowanie świątyni w Dylewie można to uczynić po Mszy św.

2.     W środę, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Msza Święta o godz. 7:00, 9:30 i 17:00. Na Mszę Świętą o godz. 9:30 zapraszamy wszystkich chorych, starszych, których można dowieźć do Kościoła. Będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy Świętej zapraszamy do Domu Parafialnego na kawę, herbatę i smaczne ciastko.

3.     Odnowa w Duchu Świętym przy naszej parafii zaprasza osoby, które przeszły rekolekcje REO oraz wszystkich parafian na uroczystą Mszę Św. 16 lutego w poniedziałek o godz. 17 z okazji dziesiątej rocznicy powstania tej wspólnoty.

4.     W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Mszy św. wieczornej.

5.     Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu tak jak ich koledzy do ministrantów. Szczegóły u ks. Krzysztofa.

6.     Ks. Marek wraz z siostrą Mirosławą zapraszają chętne dzieci, które lubią śpiewać lub grać na instrumentach do scholii dziecięcej. Warto rozwijać swoje muzyczne zdolności i ofiarować je Temu, od którego się je otrzymało – Panu Bogu. Próby scholii będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 15.

7.     Można już rozliczać się z podatku dochodowego za rok 2014. Zachęcamy by 1 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne lub na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Warto poprzeć swoją ofiarą te instytucje pożytku publicznego, które służą nam ludziom wierzącym. Jeśli nie odpiszemy tego procentu na te przez nas wybrane instytucje procent ten i tak zostanie zabrany.

8.     W tym tygodniu 10 lutego będzie kolęda w Zespole Szkół Powiatowych o godz. 16:15.

9.     Bóg zapłać za ofiarę na komunikanty dla Rodziny Franciszkańskiej i na kościół z ul. Parkowej, Ogrodowej, z Gral i Kuczyńskich.

10.Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem po każdej Mszy św. na misję święte.

11.W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Zofia Puchalska lat 79 z Długiego Kątu, Franciszka Tomczak lat 86 z Gleby, Eugeniusz Zera lat 77 z Kuczyńskich, Zofia Niedźwiedzka lat 66 z ul. Kurpiowskiej, Czesław Zawojek lat 86 ze Strzałk, Czesława Orzoł lat 85 z ul. Kurpiowskiej, Andrzej Brejnak lat 66 z Gral (z Warszawy).