III Niedziela Zwykła

25 sty 2015

III NIEDZIELA ZWYKŁA 25.01.2015

1.     Dwa miesiące temu spłonął dom u państwa Dymerskich na ulicy Zawadzkiego. Ogień strawił prawie wszystko. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem dla córki Pani Teresy Dymerskiej.

2.     Za tydzień w niedzielę 1 lutego – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

3.     Ks. Marek i ks. Krzysztof zapraszają wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej na ferie do domu parafialnego im. Św. Jana Pawła II, które odbędą się od 26 stycznia do 30 stycznia w godz. od 9 do 13. W programie: zabawy, tańce integracyjne, konkursy i wiele innych atrakcji. Ferie są bezpłatne. Zapisy odbędą się 26 stycznia w domu parafialnym od godz. 9 do godz. 9:30.

4.     Zapraszamy dzieci na 2 lutego na godz. 16:40 przed Mszą św. wieczorną w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej na pożegnanie żłóbka. Prosimy chętne dzieci o przygotowanie kolędy i zagranie jej na swoich instrumentach, a także zachęcamy dzieci do zaśpiewania kolęd grupowo lub solo.

5.     Ks. Marek prosi młodzież, która zapisała się do przygotowań Światowych Dni Młodzieży o zgłoszenie się do niego w poniedziałek o godz. 14 do domu parafialnego.

6.     Ks. Marek wraz z siostrą Mirosławą zapraszają chętne dzieci, które lubią śpiewać lub grać na instrumentach do scholii dziecięcej. Warto rozwijać swoje muzyczne zdolności i ofiarować je Temu, od którego się je otrzymało – Panu Bogu. Próby scholii będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 15.

7.     Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu tak jak ich koledzy do ministrantów. Szczegóły u ks. Krzysztofa.

8.     Są jeszcze do nabycia nasze parafialne kalendarze na 2015 rok i książkowy kalendarz rolników oraz świece Caritasu.

9.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół poza kolędą od firmy Sęk- Pol z ul. Warszawskiej 2000 zł, Genowefa Dawid Strzałki i Tułodziecka Sabina ul. Zielona.

10.W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli Śp. Teresa Szereszewska lat 61 z ul. Akacjowej, Zdzisław Piasta lat 61 z Brzozówki.