Boże Narodzenie 2014

25 gru 2014

BOŻE NARODZENIE, 25.12.2014

1.      W Dzień Bożego Narodzenia Msze Św. o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 11:00

2.      W II dzień Świąt, w piątek, Msze Św. o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 11:00. Taca na KUL i inne cele edukacyjne.

3.      W najbliższą niedzielę – Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny w naszej parafii.

4.      Po Mszy św. 28 grudnia o godz. 9:30 w kościele spotkanie opłatkowe dla wszystkich Róż Różańcowych naszej parafii. Zapraszamy!

5.      Dziękuję ks. Krzysztofowi za przygotowanie żłóbka Panu Jezusowi w naszym kościele, a także panu kościelnemu Jackowi i siostrom Mirosławie, Halinie i Iwonie za pomoc. Bóg zapłać za dekoracje choinkowe następującym osobom: Alina Miałek, Kazimiera Witkowska, Czesława Gałązka, Barbara Mamajek i innym osobom. Dziękujemy darczyńcom za ofiarowane choinki do Kościoła. Było tyle chętnych osób przekazać choinki, że było już za dużo. Prosimy zostawcie na drugi rok.

6.      Pragnę podziękować państwu Mirosławowi i Adamowi Ciężar, właścicielom firmy Sizer za przywóz darów z Caritasu z Łomży oraz za wszelką pomoc charytatywną dla naszej parafii,  osobom, które te dary rozdzielały.

7.      W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszych rodzinach, zwaną kolędą.
W sobotę 27 grudnia kolęda od godz. 8:30: Jazgarka – 2 księży i Klimki – 1 ksiądz.
W poniedziałek 29 grudnia – od godz. 8:30: Golanka – 2 księży, Sul – 1 ksiądz. 30 grudnia we wtorek Grale – 2 księży, Strzałki – 1 ksiądz. Prosimy o pojazd.

8.      Przekażę życzenia naszego księdza biskupa Janusza Stepnowskiego:

Umiłowani Bracia i Siostry!

Dziś, wśród nocnej ciszy, spełniła się zapowiedź proroka Izajasza: „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany…” (Iz 9, 5). Wraz z Jego narodzeniem na świecie zagościła miłość zdolna wszystko przemienić. Miłość posiadająca moc przezwyciężyć wszelkie zamknięcie, każdą samotność i smutek. Miłość mająca siłę uczynić wiernym i nierozerwalnym każde małżeństwo, zjednoczyć i uczynić szczęśliwą każdą rodzinę. Źródłem tej miłości jest nasz Pan Jezus Chrystus! (Por. List Papieża Franciszka do wszystkich rodzin, 2 lutego 2014 r.).
Niech Jego Słowo oświeca Waszą drogę! Niech Jego Chleb podtrzymuje codzienny trud Waszego pielgrzymowania w Nowym 2015 Roku.
Wraz z Księżmi Biskupami z całego serca przyzywam Bożego błogosławieństwa, opieki Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa dla każdej rodziny i każdego z Was.

9.      Życzenia dla naszej parafii nadesłali: Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Pan starosta Stanisław Kubeł, Pan wójt gminy – Dariusz Łukaszewski i przewodniczący rady gminy – Pan Jan Kulasik, posłowie i senatorowie z naszego rejonu, dyrektorzy naszych szkół i wielu innych życzliwych nam ludzi.

10.Jako Wasz proboszcz wraz z księżmi wikariuszami pragnę z całego serca złożyć najdrożsi parafianie i kochani goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego. Niech ten święty i wyjątkowy czas będzie umocnieniem naszej wiary w Syna Bożego, odnowieniem miłości oraz utwierdzeniem w nadziei wszystkich rodzin. Niech Boża Dziecina błogosławi Wam w trudach dnia codziennego, na co dzień nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Szczęść Boże!