XXVIII Niedziela Zwykła

12 pazdz 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 12.10.2014

1.      Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Uroczysty apel, przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum na Mszy Św. o godzinie 9:20. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej, ale utalentowanej młodzieży.

2.      Dziękujemy za Słowo Boże ks. Marianowi Puchała z zakonu Oblatów. Możemy też dziś wspomóc misję święte gdzie pracują Oblaci.

3.      Jutro 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie.  Nabożeństwo Fatimskie będzie połączone z Nabożeństwem Różańcowym. Po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej w kościele.

4.      We wtorek 14 października Święto Edukacji Narodowej, czyli dzień nauczyciela. Wszystkich pedagogów i uczniów zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i różaniec w intencji nauczycieli. Ze swej strony chciałbym z całego serca wszystkich nauczycieli powierzyć opiece Matki Bożej oraz życzyć Wam radosnego i gorliwego wypełniania tego szczególnego powołania na rzecz młodego pokolenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam każdego dnia.

5.      15 październik a w środę o godz. 4 rano wyruszy pielgrzymka autokarowa do Wilna i Trok. Pielgrzymka będzie trwała od 15 do 16 października.

6.      Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny. Taca w przyszłą niedzielę na misję święte.

7.      W najbliższą sobotę 18.10 święto Świętego Łukasza – patrona Pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu różaniec w ich intencji.

8.      Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach. Różaniec w Gralach o godz. 19 17 października.

9.      Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Bóg zapłać za ziemniaki i warzywo panu Adamowi Kowalczyk z Piaseczni i pani Apolonii Ciak z Podgatki oraz za ofiarę pieniężną z Podtatarza – 180 zł i Róży Kobiet z Kierzka – 170 zł. Henryk Zera z Kierzka ziemniaki, Długi Kąt – 210 zł.

10.  Dziękujemy za ofiarę na kościół – stalle panu Adamowi i Monice Nosek z Kierzka, Tadeuszowi Łaszczych z Kierzka, Krzysztofowi Wasyk z ul. Partyzantów i z ul. Kurpiowskiej. Bóg zapłać.

11.  Rozdawanie jabłek dla rodzin, które jeszcze nie pobrały z Caritasu 13 pażdziernika w poniedziałek od godz. 8 – 11.

12.  Są do nabycia jeszcze płyty Ks. Jarosława Swiderka.

13.  Są jeszcze do nabycia książkowe kalendarze rolników po 25 złotych. Można nabyć je w zakrystii.

14.  Za tydzień liczenie wiernych obecnych na Mszy św.

15.  18 października o godz. 7 rano Msza św. za Ś.p. Czesława Puławskiego od sąsiadów i znajomych zamiast kwiatów.

16.  Młodzież gimnazjalną i ze szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wstępowania w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w domu parafialnym w każdy piątek o godzinie 19:00.

17.  Zachęcamy chłopców, aby wstępować w szeregi ministrantów. Popatrzcie ilu jest ich przy Ołtarzu Pana. Nie chciałbyś służyć tak jak oni? Szczegóły u ks. Krzysztofa.