XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

10 Sier 2014

XIX Niedziela Zwykła, 10 sierpień 2014 r.

1.      W tym tygodniu we wtorek 13 sierpnia przypada Dzień Fatimski. Początek o 20.15 w kościele, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do groty, Różaniec, Apel i procesja powrotna do kościoła. Weźmy ze sobą świece.

2.      Codziennie do 15 sierpnia o godz. 21 zapraszamy na Apel.

3.      15 sierpnia (piątek) Uroczystość Wniebowzięcia NMP w tradycji polskiej nazywana Matki Bożej Zielnej oraz Dzień Wojska Polskiego. Msze święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół, owoców, zbóż i kwiatów. Tego dnia po każdej Mszy świętej również będziemy błogosławić dzieci jako owoc miłości rodziców. W wigilię św. Rocha, parafialnego odpustu po Mszy św. wieczornej w Uroczystość Wniebowzięcia NMP wyjdziemy w uroczystej procesji na cmentarz grzebalny. W tajemnicy świętych obcowania będziemy łączyć się z Matką Bożą i św. Rochem a także naszymi zmarłymi modlitwą różańcową. Procesję po cmentarzu zakończymy przy grocie Matki Bożej Apelem Jasnogórskim.

4.      16 sierpnia w sobotę Odpust świętego Rocha. Msze święte: 7.30, 9.30, suma odpustowa o 12.00 i 18.00. Zapraszamy do czynnego udziału w czasie sumy w strojach regionalnych, dziewczynki do sypania kwiatków, osoby do niesienia chorągwi i feretronów. Św. Roch jest patronem od różnych chorób. W tym dniu święci się zwierzęta domowe i dobytek. Woda święcona będzie przed kościołem. Zachęcamy do procesji ofiarowania siebie i swoich bliskich za głównym ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wychodząc przed ołtarzem św. Rocha.

5.      W następnym tygodniu sfinalizujemy prace przy ławkach na prezbiterium. Są to prace konieczne dla uporządkowania prezbiterium i dostosowania do norm liturgicznych. Prace wykonano w uzgodnieniu z wojewódzkim urzędem konserwacji zabytków w Ostrołęce. Meble zostały wykonane z dębu, więc posłużą na wiele lat. Jest to kosztowna inwestycja, dziękuje za zrozumienie i składane ofiary na ten cel.

6.      Dziękuje za złożoną ofiarę na ławki z grupy AA Kadzidło u ks. Jana, Klimki, Białobiel, Gleba i Krobia.

7.      Próba chóru w najbliższy czwartek o godz. 19.

8.      Próba orkiestry w piątek o godz. 19.

9.      Organizowana jest pielgrzymka szlakiem św. Jana Pawła II z naszej parafii na 3 dni 19, 20 i 21 sierpnia tj. wtorek, środa i czwartek. Trasa pielgrzymki to Kraków, Łagiewniki, Centrum Jana Pawła II, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim i Częstochowa. Koszt tej pielgrzymki: przejazd, 2 noclegi, śniadania, obiadokolacje, przewodnicy i bilety wstępu 300-320 zł. Jest jeszcze dużo wolnych miejsc a pielgrzymka wspaniała bo w roku kanonizacji wielkiego naszego rodaka Jana Pawła II. Jest za kogo Panu Bogu dziękować i upraszać przez wstawiennictwo nowego świętego potrzebne łaski dla siebie i swoich bliskich.

10.   17 sierpnia będzie zbiórka do puszek przed kościołem dla chorej małej Aleksandry Pianka.

11.   Zwracam się z serdeczną prośbą żeby nie wrzucać do pojemników – kontenerów na śmieci na cmentarzu grzebalnym trawy, liści, żywych wieńców i kwiatów, a składanie ich obok kontenerów.

12.  W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła Śp. Genowefa Bakuła lat 85 z Tatar.

Do odczytania na Mszy o 9.30: Po Mszy świętej spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w kościele.