NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANA

20 kwi 2014

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 20.04.2014

1.                 Pragnę serdecznie podziękować i za przygotowanie bardzo pięknego grobu Panu Jezusowi w naszym Kościele ks. prefektom Dariuszowi  i Tomaszowi, siostrze Mirosławie, Aleksandrze i Iwonie, paniom z biblioteki – pani Krystynie i Wiesławie, paniom praktykantkom Agacie i Katarzynie, pani Czesławie Gałązka, panu kościelnemu Jackowi i panu Ryszardowi i Panu Bartoszowi. Były to dni bardzo wytężonej pracy, ale to wszystko dla Pana Jezusa. Wszystkim którzy się zaangażowali dziękuję.

2.                 Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.30; 12.00; 17.00 i 11.00 w Glebie.

3.                 Bóg zapłać za włączenie się w adorację podczas Triduum Paschalnego.

4.                 Bóg zapłać za udział w procesji rezurekcyjnej: chórowi, orkiestrze z Panem Józefem na czele, druhnom i druhom strażakom i tym, którzy przybyli w strojach ludowych.

5.                 Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy tak jak w każdą niedzielę Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL.

6.                 W najbliższą środę nie ma oazy. Najbliższe spotkanie Oazy Dzieci Bożych dopiero w środę
30 kwietnia o godz. 18:30. Zapraszamy na ognisko.

7.                 24 kwietnia, czyli w czwartek o godz. 18:30 spotkanie rodziców i dzieci z klas III  przed rocznicą Komunii Świętej.

8.                 W sobotę, 26 kwietnia o godz. 11:00 w domu parafialnym będzie można odebrać strój do I komunii Świętej.

9.                 W niedzielę 27.04.2013 Niedziela Miłosierdzia Bożego odpust w kaplicy w Glebie. Msza św. O godz. 11.00. Ta niedziela będzie szczególna dla nas Polaków, będziemy przeżywać niepowtarzalne wydarzenie, kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Msza Św. o godz. 9:30 i 12:00 bez kazania. Po przeżytej Mszy Świętej zachęcamy do oglądania bezpośredniej transmisji z Rzymu w telewizji.

10.             Bóg zapłać za ofiary: na Kościół – z Gleby. Na kwiaty – RK z Golanki – Kapuściska, Golanka – Zagórze.

11.             Najserdeczniejsze życzenia nadesłali dla nas także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, wójt gminy i przewodniczący rady gminy Kadzidło, starosta, posłowie na sejm, przełożona prowincji naszych sióstr, i wiele osób, których nie sposób tu wymienić.

12.             Życzenia ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego

Umiłowani Bracia i Siostry!

Po świętej i bogatej w znaki liturgii Wielkich Dni przeżywamy radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Święta naznaczone atmosferą oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II, przepełniają nasze serca wdzięcznością wobec Boga za podarowane odkupienie oraz za dar życia i osoby Polskiego Papieża. Przypominamy dziś sobie jedne z ostatnich jego słów: „Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie!” Czynimy je modlitwą o pokój serca każdego z nas, jak i wołaniem o pokój w Europie i na świecie – tym bardziej kiedy myślimy o trudnej i niebezpiecznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Niech Zmartwychwstały Pan, który działa w głębiach serca, ugasi spory, pomnoży miłość oraz wzmocni wiarę i nadzieję.

Dzielę się również radością, która przyszła z Watykanu. Papież Franciszek docenił wieloletnią i ofiarną pracę w służbie Stolicy Apostolskiej Księdza Prałata Marka Zalewskiego kapłana Naszego Prezbiterium. Podniósł go do godności Arcybiskupa i mianował Nuncjuszem Apostolskim w Zimbabwe. Ksiądz Prałat przyjmie sakrę biskupią w naszej Łomżyńskiej Katedrze 31 maja o godzinie 17:00. Już dziś na tę uroczystość serdecznie zapraszam i proszę o modlitwę w intencji Arcybiskupa Nominata.

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie – głębokiego doświadczenia zbawczej obecności Chrystusa. Niech każde rodzinne spotkanie, stanie się źródłem radości i mocy potrzebnej w codziennym życiu.

Wasz Biskup
+ Janusz Stepnowski

13.             Z okazji radosnych Świąt Wielkanocnych jako proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia.  wszystkim Najdroższym Parafianom: chorym, starszym , władzom gminy, nauczycielom i wychowawcom, katechetom i rodzicom, dzieciom i młodzieży (ministrantom). Wszystkim Najmilszym Gościom, którzy są razem z nami ślemy najserdeczniejsze życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił nas w wierze, nadziei i miłości, by pomnożył radość w naszych sercach, by wspierał nas swoja łaską w odważnym dawaniu świadectwa o Nim jak dawał świadectwo wiary  nasz najukochańszy Papież bł. Jan Paweł II.

14.             W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Józef Grzyb, lat 80 z ul. Juranda, śp. Józef Gleba, lat 81 z Krobii i śp. Stanisław Bronisław Mrozek, lat 74 z Tatar.