IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

30 mar 2014

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 30.03.2014

1.      W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Służek. Ofiary przed Kościołem zbierane do puszek zostaną przeznaczone na misje święte.

2.      W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.

a) 2 kwietnia – środa – Droga Krzyżowa dla szkół.

- godzina 9.00 – Zespół Szkół Powiatowych i Gimnazjum oraz Szkoła Podstawowa z Kadzidła. Początek od Kaplicy Dylewskiej, ul. Leśna, Słoneczna, Parkowa, Ks. Mieszki i Sportowa. Zakończenie przy pomniku bł. Jana Pawła II. Droga Krzyżowa w terenie: godz. 10:00 – Jazgarka, 11.00 – Siarcza Łąka, 10.00 – Gleba.

b) 3 kwietnia – I czwartek miesiąca – Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:

7.30 – dla starszych.

9.30 – dzieci z terenu całej parafii.

12.00 – młodzież z Zespołu Szkól Powiatowych i Gimnazjum.

17.00 – dla wszystkich.

c). 4 kwietnia –I piątek miesiąca – Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:

7.30 – dla starszych.

9.30 – dzieci z terenu całej parafii.

12.00 – młodzież z Zespołu Szkól Powiatowych i Gimnazjum.

16.30 – Droga Krzyżowa.

17.00 – dla wszystkich.

W Glebie Msza Św. o godz. 15:00.

d) 5 kwietnia – I sobota miesiąca – Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:7.30, 9.30, 12.00,17.00.

3.      Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Kotowski – kapelan J.E. ks. Bpa Janusza Stepnowskiego oraz duszpasterz rodzin. Drodzy parafianie zapraszam do przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji. Odszukajmy nasze zaproszenia, które otrzymaliśmy na kolędzie od kapłana. Możemy przed spowiedzią pomodlić się modlitwą z tego zaproszenia jako akt strzelisty. W ostatnich dniach otrzymaliśmy piękne świadectwo od  Ojca Świętego Franciszka, który sam przystąpił do Spowiedzi, zanim zaczął spowiadać innych. Myślę, że ta wymowna postawa jeszcze bardziej zachęci nas do skorzystania z tego wielkiego daru miłosierdzia, jaki pozostawił nam Chrystus w sakramencie pokuty. Życzę, byśmy wszyscy poczuli w swoim sercu radość i pokój, którą daje Zbawiciel.

4.      Do chorych będziemy jeździć 9 kwietnia w środę od godz. 9:00. Prosimy zgłaszać chore osoby.

5.      Dziś po Mszy Św. o godz. 9:30 ks. Tomasz zaprasza do zakrystii Trójki klasowe rodziców z drugich klas gimnazjum.

6.      Zapraszamy Wielkim Poście 2 razy w tygodniu na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w środę 2 kwietnia i w piątek 4 kwietnia. Prosimy chętne osoby o wpisywanie się na listę, aby przez cały czas ktoś trwał na modlitwie.

7.      Za tydzień I niedziela miesiąca. Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz. 7:30.

8.      Z całego serca pragniemy zaprosić młodzież naszej parafii na przeżycie Światowych Dni Młodzieży w Zambrowie. Parafia Ducha Św. w Kadzidle organizuje autobus tylko na sobotę - 12 kwietnia. Koszt przejazdu - 20 złotych. Szczegóły u ks. Tomasza, katechetów i na naszej parafialnej stronie internetowej.

9.      Bóg zapłać dyrekcji oraz uczniom z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle za przygotowanie oraz prezentację pokazu samoobrony w czasie parafialnej Oazy Dzieci Bożych. Jednocześnie informujemy, iż w tym tygodniu nie ma spotkania. Najbliższa Oaza dopiero w środę 9 kwietnia o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.

10.  Prosimy te osoby, które chciały rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego o przyniesienie deklaracji do nas kapłanów.

11.  Są także do nabycia świece, które zapalimy w naszych domach jako znak duchowej łączności z Watykanem, kiedy bł. Jan Paweł II i bł. Jan XXIII będzie ogłaszany jako święty.

12.  Bardzo gorąco i serdecznie proszę o to, by nie wrzucać do kontenerów czy boksów śmieci naturalnych np. liści, gałęzi. Jeśli rozbieramy pomnik to gruz zabieramy ze sobą – nie wrzucamy do boksu czy kontenera.

13.  Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu włączyli się w prace porządkowe na cmentarzu. Z Kuczyńskich: Jerzy Olender (sołtys) z ciągnikiem z przyczepą, Henryk Dawid, Roman Nalewajk oraz Grzegorz Kaczyński. Ze Strzałk: Henryk Staśkiewicz (sołtys) z ciągnikiem z przyczepą, Stefan Dawid, Stanisław Giers oraz Kazimierz Gers złożył ofiarę na dniówkę.

14.  Bóg zapłać za ofiary na Kościół: z ul. Kościuszki, z ul. Wiejskiej, z ul. Ogrodowej, oraz na Kwiaty do Grobu Pańskiego –od RK z ul. Piłsudskiego, od RK z ul. Prusa, od RK z Krobii, od Róży Mężczyzn z Piaseczni, dwie Róże Kobiet z Jazgarki, od RK z Piaseczni,