III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

23 mar 2014

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 23.03.2014

1.      Zapraszamy Wielkim Poście 2 razy w tygodniu na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w środę 26 marca i w piątek 28 marca. Prosimy chętne osoby o wpisywanie się na listę, aby przez cały czas ktoś trwał na modlitwie.

2.      Dziś po Mszy Św. o godz. 9:30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

3.      Za tydzień gościć będziemy siostrę zakonną ze zgromadzenia Sióstr Służek, która podzieli się z nami pracą na misjach. Ofiary przed Kościołem zbierane do puszek zostaną przeznaczone na misje święte.

4.      25 marca we wtorek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy dzień Świętości Życia. Każdy z nas, jako osoba wierząca, winna troszczyć się o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego też pragniemy wszystkich naszych parafian zaprosić we wtorek po Mszy Świętej o godz. 17:00 na Marsz Życia ulicami Kadzidła. Niech to spotkanie będzie wyrazem naszej troski o świętość życia i rodziny. W tym dniu będzie można także złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Te deklaracje są już wyłożone na stoliku.

5.      W każdą środę Wielkiego Postu o godz. 12:00 Rodzina Franciszkańska zaprasza na Drogę Krzyżową.

6.      26 marca (środa) o godz. 18:00 na Sali widowiskowej w Centrum Kultury Kurpiowskiej odbędzie się spotkanie z Wojewodą Mazowieckim Panem Jackiem Kozłowskim, na które serdecznie zapraszamy.

7.      Wielkanocna zbiórka żywności w sklepach na paczki dla najuboższych rodzin odbędzie się 28 i 29 marca. Można także nabyć świece paschalne na stoły wielkanocne z Caritasu w cenie 5 złotych. Są także do nabycia świece, które zapalimy w naszych domach jako znak duchowej łączności z Watykanem, kiedy bł. Jan Paweł II i bł. Jan XXIII będzie ogłaszany jako święty.

8.      Zachęcam do kontemplacji i odprawiania Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali w naszych rodzinach i wioskach. Przeżywamy wyjątkowy czas w Kościele i w naszym religijnym życiu – Wielki Post. W tym tygodniu zapraszam wszystkich mieszkańców następujących miejscowości: w poniedziałek 24.03 – Piasecznia, we wtorek 25.03 – Strzałki, w środę 26.03 - Kuczyńskie

9.      Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 3 – 6 kwietnia (od czwartku do niedzieli). Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Kotowski – kapelan J.E. ks. Bpa Janusza Stepnowskiego oraz duszpasterz rodzin .

10.  Z całego serca pragniemy zaprosić młodzież naszej parafii na przeżycie Światowych Dni Młodzieży w Zambrowie. Parafia Ducha Św. w Kadzidle organizuje autobus tylko na sobotę - 12 kwietnia. Koszt przejazdu - 20 złotych. Szczegóły u ks. Tomasza, katechetów i na naszej parafialnej stronie internetowej.

11.  W ostatnim tygodniu została przeprowadzona pielęgnacja 12 drzew na cmentarzu grzebalnym. Zrobili to alpiniści. Na wtorek 25.03 na godz. 9:00 prosimy do pracy 10 mężczyzn ze Strzałk celem uporządkowania cmentarza. Prosimy dwa ciągniki z dwukołówką, piłę motorową, siekierę, grabie. Na środę 26.03 marca na godz. 9:00 prosimy 10 mężczyzn z Kuczyńskich. Tego dnia potrzebny byłby ciągnik z dwukołówką, grabie i siekiera.

12.  Bóg zapłać za  ofiary na Kościół z ul. Ogrodowej, na komunikanty z Mrągowa, od RK z Kierzka, od RK ze Strzałk oraz na Kwiaty do Grobu Pańskiego –od RK ze Strzałk, od RK z Todzi, od RK z Klimk, od RK z Tatar, z Jazgarki, od RK z Piaseczni, od RK z Kierzka, z ul. Myśliwskiej, Sosnowej i Świerkowej, od mieszkańców Gleby.

13.  W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Edward Krystian, lat 76– z Długiego Kątu, śp. Kazimierz Bastek, lat 58 – z ul. Ks. Mieszki, śp. Tadeusz Pieńkosz, lat 52 - z ul. Wiejskiej, śp. Stanisław Marzewski, lat 82 – z Kuczyńskich oraz śp. Barbara Struniawska, lat 59 z ul. Padlewskiego.