I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

09 mar 2014

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 09.03.2014

1.      Zbliża się, jak doskonale wiemy, kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Będzie to wydarzenie niezwykle istotne dla naszej wiary. Ważne jest zatem duchowe przygotowanie naszych serc na te uroczystości. Dlatego pragnę zaproponować w Wielkim Poście 2 razy w tygodniu całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy chętne osoby o wpisywanie się, aby przez cały czas ktoś trwał na modlitwie. Najbliższa całodzienna adoracja odbędzie się w środę 12 marca i w piątek 14 marca.

2.      W dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 9:30 Gorzkie Żale.

3.      Dziś przed naszą świątynią zbiórka do puszek dla chorej Renaty Chrostek z Sula, naszej parafianki. Renata od urodzenia nie ma obydwu nóg. Każda ofiara jest cenna, aby w ten sposób pomóc w zakupie protez. Bóg zapłać za dar serca.

4.      W Wielkim Poście będzie kurs przedmałżeński dla młodzieży, która nie ukończyła w szkole w ramach katechizacji szkolnej. Rozpoczęcie tych spotkań już dziś po Mszy Św. o godz. 17:00. Pozostałe katechezy będą się odbywać codziennie przez tydzień po Mszy Św. o godz. 17:00.

5.      Za tydzień w niedzielę 16 marca ofiary, złożone na tace przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszej świątyni i domu parafialnego. A po Mszy Św. przed Kościołem zbiórka do puszek na misje święte jako wyraz naszej solidarności z misjonarzami z krajów, dotkniętych prześladowaniami.

6.      Ks. Marcin Sobiech zaprasza na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację. To spotkanie odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 w Domu Parafialnym.

7.      Po przerwie wznawiamy spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą środę o godz. 18.00 oraz spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdy piątek o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy do Domu Parafialnego.

8.      Firma INTRA Diagnostyka Słuchu w dniu 14 marca 2014 roku w piątek, przeprowadzi bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Kadzidła i okolicznych miejscowości. Badania te odbędą się w Przychodni Lekarskiej Doktor Wiesławy Grzyb w Kadzidle, na ul. Kościuszki 15, w godz. 12 – 14. Zapisy prowadzi przychodnia.

9.      16 marca o godz. 11.30 w Domu Parafialnym będą pobierane miary na alby dla dzieci pierwszokomunijnych.

10.Są już do nabycia świece, które zapalimy w naszych domach jako znak duchowej łączności z Watykanem, kiedy bł. Jan Paweł II i bł. Jan XXIII będzie ogłaszany jako święty.

11.Bardzo prosimy, aby nie składać do kosza na cmentarzu dużych wieńców sztucznych czy też z żywych kwiatów.

12.Bóg zapłać za  ofiary na Kościół – z ul. Mickiewicza, Źródlanej i Piłsudskiego oraz za ofiary na kwiaty na Grobu Pańskiego od RK z Strzałk i Siarczej Łąki

13.   W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła śp. Danuta Chorążewicz, lat 42– z ul. Jaśminowej.