VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02 mar 2014

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.03.2014

1.      Zbliża się, jak doskonale wiemy, kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Będzie to wydarzenie niezwykle istotne dla naszej wiary. Ważne jest zatem duchowe przygotowanie naszych serc na te uroczystości. Dlatego pragnę zaproponować w Wielkim Poście 2 razy w tygodniu całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy chętne osoby o wpisywanie się, aby przez cały czas ktoś trwał na modlitwie.

2.      Nasza świątynia jest właściwie w centrum parafii i Kadzidła. Kościół jest przez cały dzień otwarty, a więc zachęcamy do nawiedzenia i pozdrowienia Pana Jezusa w drodze do pracy, do szkoły, na zakupy.

3.      W dniu dzisiejszym, I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś również rozpoczynamy 47 Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu pod hasłem „Kochająca Matka zawsze trzeźwa”. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

4.      5 marca – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza Święta o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. W czasie każdej Mszy Świętej posypanie naszych głów popiołem. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post.

Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść
w misterium świąt wielkanocnych.

5.      Zachęcamy w Wielkim Poście do takich uczynków podjętych w duchu pokuty
i umartwienia jak dobrowolne powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia papierosów. Ściszamy muzykę.  Pomyślmy o tych, którzy nadużywają alkoholu, w sposób szczególny pomyślmy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol. Trzeba Apostołów trzeźwości! Możemy wpisać swoje przyrzeczenie do Złotej Księgi Trzeźwości.

6.      6 marca I czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu  o godz. 16:00 i Adoracja do Mszy Św. o godz. 17:00.

7.      7 marca I piątek miesiąca. W tym dniu uczniowie klasy III podstawowej i II gimnazjum korzystają z Sakramentu Pokuty. Msza św. o godz. 7.00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o 8.30. O godzinie 16:30 Droga Krzyżowa. W Glebie Msza Św. o godz. 15:00.

8.      Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 9:30.

9.      W Wielkim Poście będzie kurs przedmałżeński dla młodzieży, która nie ukończyła w szkole w ramach katechizacji szkolnej. Rozpoczęcie tych spotkań w I niedzielę Wielkiego Postu,
9 marca po Mszy Św. o godz. 17:00.

10.Bóg zapłać za 1 ofiarę na Kościół – parking – ofiarodawca anonimowy.

11.W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Władysław Załęski, lat 78, z Klimk oraz śp. Marianna Rydel, lat 91, z Piaseczni.