VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 luty 2013

VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.02.2014

1.     Zbliża się, jak doskonale wiemy, kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Będzie to wydarzenie niezwykle istotne dla naszej wiary. Ważne jest zatem duchowe przygotowanie naszych serc na te uroczystości. Dlatego pragnę zaproponować w Wielkim Poście 2 razy w tygodniu całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy chętne osoby o wpisywanie się, aby przez cały czas ktoś trwał na modlitwie.

2.     Nasza świątynia jest właściwie w centrum parafii i Kadzidła. Kościół jest przez cały dzień otwarty, a więc zachęcamy do nawiedzenia i pozdrowienia Pana Jezusa w drodze do pracy, do szkoły, na zakupy.

3.     W tym tygodniu 1 marca – I sobota miesiąca. O godzinie 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy Św. o godz. 17:00.

4.     Za tydzień, 2 marca, I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień również rozpoczynamy 47 Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu pod hasłem „Kochająca Matka zawsze trzeźwa”. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

5.     W Wielkim Poście będzie kurs przedmałżeński dla młodzieży, która nie ukończyła w szkole w ramach katechizacji szkolnej. Rozpoczęcie tych spotkań w I niedzielę Wielkiego Postu, 9 marca po Mszy Św. o godz. 17:00.

6.     W dniu wczorajszym zakończyliśmy Ferie z Panem Bogiem dla dzieci z naszej parafii. Bardzo dziękuję ks. Tomaszowi, animatorom, rodzicom oraz uczestnikom tych półkolonii. Ferie z Panem Bogiem zgromadziły w naszym domu parafialnym
45 (czterdzieścioro pięcioro) dzieci. Jednocześnie chciałbym podziękować dobroczyńcom. Są nimi: poseł Arkadiusz Czartoryski, wójt Gminy Kadzidło - Dariusz Łukaszewski, firma Sizer, Pizzeria Impresja w Kadzidle oraz Piekarnia Białobrzescy. Bóg zapłać.

7.     Bóg zapłać za 1 ofiarę na Kościół – parking z ul. 1 Maja i za ofiarę na komunikanty z ul. Mickiewicza.

8.     W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Kazimierz Grzyb, lat 62, z Piaseczni.