Narodzenie Pańskie

25 gru 2013

BOŻE NARODZENIE, 25.12.2013

1.      W Dzień Bożego Narodzenia Msze Św. o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 11:00

2.      W II dzień Świąt, w czwartek, Msze Św. o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 11:00. Taca na KUL i inne cele edukacyjne.

3.      W najbliższą niedzielę – Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny w naszej parafii.

4.      Dziękuję ks. Marcinowi za przygotowanie żłóbka Panu Jezusowi w naszym kościele, a także panu kościelnemu Jackowi i siostrze Aleksandrze za pomoc. Bóg zapłać za dekoracje choinkowe następującym osobom: Jadwiga Jachimczyk, Elżbieta Łaszczych, Barbara Dawidczyk, Czesława Gałązka, Stanisława Suchecka, Maria Politowska. Dziękujemy darczyńcom za ofiarowane choinki do Kościoła.

5.      Pragnę podziękować państwu Ciężar za przywóz darów z Caritasu z Łomży i osobom, które te dary rozdzielały.

6.      W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszych rodzinach, zwaną kolędą.
W sobotę 28 grudnia kolęda od godz. 8:30: Jazgarka – 2 księży i Grale – 1 ksiądz.
W poniedziałek 30 grudnia – od godz. 8:30: Golanka – 2 księży, Klimki – 1 ksiądz. Prosimy o pojazd.

7.      Są jeszcze wolne miejsca na kanonizację papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

8.      Przekażę życzenia naszego księdza biskupa Janusza Stepnowskiego:

Umiłowani Bracia i Siostry,
W świętą Noc Bożego Narodzenia, odwieczne Słowo Boga zamieszkało między nami. Jezus Chrystus, Syn Boży, przyjął ludzkie ciało i narodził się w rodzinie Maryi i Józefa. Tę zbawienną rzeczywistość przeżywamy dziś ze szczególną radością, dziękując Bogu za uświęcenie ludzkiej rodziny. Jednocześnie dostrzegamy, że niektóre osoby czy środowiska próbują osłabić, a nawet atakować i niszczyć instytucję małżeństwa i rodziny. Dlatego szeroko otwieramy drzwi naszych domów, mieszkań i serc i prosimy Nowonarodzone Dziecię, aby wniosło do nich miłość, wiarę i nadzieję. Niech wypełnia je radością Ewangelii, która „wyzwala od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. (…) Bowiem z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość.” – jak poucza nas w adhortacji Evangelii gaudium Papież Franciszek.

O dar spotkania z Chrystusem, które przemieniać będzie nasze serca także w Nowym Roku, Dobrego Boga proszę i tego Wam – Umiłowani Diecezjanie – oraz Waszym Gościom, całym sercem życzę wraz z Księżmi Biskupami.

9.      Życzenia dla naszej parafii nadesłali: abp Józef Michalik – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Pan starosta Stanisław Kubeł, Pan wójt gminy – Dariusz Łukaszewski i przewodniczący rady gminy – Pan Jacek Płoski, posłowie i senatorowie z naszego rejonu, dyrektorzy naszych szkół i wielu innych życzliwych nam ludzi.

10.Jako Wasz proboszcz wraz z księżmi wikariuszami pragnę z całego serca złożyć najdrożsi parafianie i kochani goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego. Niech ten święty i wyjątkowy czas będzie umocnieniem naszej wiary w Syna Bożego, odnowieniem miłości oraz utwierdzeniem w nadziei wszystkich rodzin. Niech Boża Dziecina błogosławi Wam w trudach dnia codziennego. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Szczęść Boże!