II NIEDZIELA ADWENTU

8 grudz

II  NIEDZIELA ADWENTU, 08.12.2013

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

1.      Dziś przy Kościele zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na wschodzie. Sytuacja Kościoła na wschodzie jest bardzo trudna. Bóg zapłać za wsparcie modlitwą i ofiarą.

2.      Na Mszę Św. roratnią z lampionami zapraszamy dzieci i młodzież w każdą środę i sobotę na godz. 7:00. Roraty codziennie o godz. 7:00

3.      Rekolekcje adwentowe w naszej parafii  w dniach 13, 14, 15 grudnia (piątek – sobota – niedziela). Msze św. w godz. 7:30 roraty, 9:30, 12:00 i 17:00. W piątek 13.12 na Mszy  Św. o godz. 17:00 szczególne spotkanie dzieci i młodzieży, a w sobotę 14.12 o godz. 9:30. W niedzielę porządek niedzielny. W tych dniach rekolekcyjnych zapraszamy wszystkich do spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Grabowski – dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży oraz wykładowca łomżyńskiego Seminarium. Prosimy o modlitwę w intencji uproszenia łask na czas rekolekcji dla nas samych, a także dla misjonarza i spowiedników.

4.      Chorych odwiedzimy 20 grudnia w piątek. Prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii.

5.      Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritasu na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy Kościele od ministrantów.

6.      Są jeszcze do nabycia książkowe kalendarze rolników po 25 złotych. Można nabyć je w zakrystii. Można także nabyć nasze parafialne kalendarze na 2014 rok i kalendarze seminaryjne.

7.      Chrzty w I dzień świąt Bożego Narodzenia na Mszy Św. o godz. 9:30.

8.      Bóg zapłać za ofiarę na komunikanty – z RK ulica Kurpiowska oraz za dwie ofiary na Kościół – parking.

9.      Dziękujemy za pracę w ostatnim tygodniu mieszkańcom Podgatki i Podtatarze: Tadeusz Bieńkowski – sołtys, Kazimierz Grala, Roman Kowalczyk, Eugeniusz Prusaczyk, Kazimierz Majewski, Jan Majewski z samochodem i Józef Pliszka – złożył ofiarę na dniówkę. Krobia: Wiesława Augustowska – sołtys, Sylwester Pabich ciągnik z przyczepą, Henryk Konieczek, Ryszard Augustowski, Mieczysław Pabich, Mirosław Gwara ciągnik z przyczepą, Andrzej Mróz, Zbigniew Mróz ciągnik z przyczepą. Bóg zapłać.

10.W ostatnim czasie zakończono całkowicie renowację zabytkowego kredensu z zakrystii. Nie widać tej pracy, ale w ostatnim czasie zostało uruchomione odsłanianie Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Jezusa Miłosiernego. Zostały wymienione wszystkie części z tyłu Ołtarzy. Prace konserwacyjne trwały ponad 2 tygodnie. Odnowiono także drzwi od zakrystii.

11.Caritas w dniach 13 – 14 grudnia przeprowadzi w sklepach Kadzidła zbiórkę żywności dla rodzin ubogich, wielodzietnych. Za każdy gest życzliwości składamy Bóg zapłać

12.W dniu dzisiejszym będą także rozprowadzane bombki świąteczne CARITASU w cenie 6 złotych za sztukę. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla ubogich rodzin.