XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

27 paźdz 2013

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.10.2013

1.      1 listopada w piątek w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Św. o godzinie 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. Jest to zarazem I piątek miesiąca. Po Mszy Św. o godzinie 9:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Uroczysta procesja na cmentarz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych po Mszy Św. o 12:00. Zatrzymujemy się przy mauzoleum, odmawiamy różaniec, w czasie różańca będą zbierane ofiary na Mszę Świętą za zmarłych, 2 listopada o godzinie 12:00. Później procesja żałobna na cmentarzu z modlitwami za zmarłych do pięciu stacji. W tym dniu post od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

2.      2 listopada – I sobota miesiąca – Dzień Zaduszny. Msza Św. o godzinie 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. Procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych po Mszy Św. z godziny 12:00.

3.      Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

4.      Wypominki będą przyjmowane dziś, w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Sali Księdza Mieszki.  W dni powszednie możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej w godzinach kancelaryjnych.

5.      W tym tygodniu, w poniedziałek ogarniamy modlitwą solenizantów, a w sposób szczególny księży biskupów Tadeuszów.

6.      Ks. Tomasz Grala zaprasza dzieci z klas 4 – 6 zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych do Domu Parafialnego w najbliższą środę o godzinie 18:00. Pierwsze spotkanie ku naszej radości zgromadziło prawie 30 uczestników.

7.      Ks. Marcin Sobiech organizuje pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII w dniach 22.04 – 02.05 poprzez sanktuaria Włoch: Padwa, Asyż, Cascia, Rzym, San Giovanni Rotondo, Góra św. Michała, Lanciano, Manopello, Loreto. Planowany jest również wypoczynek nad Morzem Śródziemnym. Szczegółowe informacje u księdza Marcina.

8.      Są jeszcze do nabycia książkowe kalendarze rolników po 25 złotych. Można nabyć je w zakrystii. W Uroczystość Wszystkich Świętych będzie można nabyć nasze parafialne kalendarze na 2014.

9.      Dziękujemy za  ofiary od dwóch rodzin na kościół – parking, Bóg zapłać.

10.  Bóg zapłać za ofiarę na Seminarium Duchowne  od 2 Róż Różańcowych z Siarczej Łąki, od mieszkańców Klimki, Jazgarka, Rososz, Długi Kąt i od dwóch rodzin z Kadzidła

11.  Rozpoczęliśmy na dobre sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.

12.  Urząd Gminy uprzejmie informuje, że w dniach 1, 2, 3 listopada na ulicy Sportowej od Białego Krzyża do pomnika szwedzkiego zostanie wprowadzony ruch jednostronny. Za utrudnienie przepraszamy.

13.  Zostało przygotowane dodatkowe miejsce na parking na łące za nowym parkingiem. Można swobodnie tam wjeżdżać samochodami. Dodatkowo w miejscu zostanie zainstalowana toaleta.

14.  W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Kazimierz Deptuła, lat 53 z Piaseczni.