Porządek Mszy Świętych

NIEDZIELA I ŚWIĘTA
Godz. 7.30; 9.30; (11.00 w Glebie); 12.00; 17.00


DNI POWSZEDNIE
Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli września godz.: 7.00 i 18.00
Od października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.
W czasie kolędy nie ma Mszy wieczornej.


I PIĄTEK MIESIĄCA
Godz. 7.00; 8.30; 17.00 w czasie kolędy


I SOBOTA MIESIĄCA
Godz. 7.00 i 17.00 w czasie kolędy.

 

I NIEDZIELA MIESIĄCA 

Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia, rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 17.00

 

SPOWIEDŹ
Rozpoczyna się pół godz. przed każdą Mszą świętą

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
8.00-9.00, 17.00-18.00

SOBOTA:
8.00-12.00

NIEDZIELA I ŚWIĘTA:
kancelaria nieczynna

Pielgrzymka w Ferie zimowe 2025 do Fatimy + Santiago de Compostela - PORTUGALIA

23 czerwca 2024

Aktualności

Pielgrzymka w Ferie zimowe 2025 

Fatima + Santiago de Compostela

03.02. – 10.02.2025

FATIMA – VALINHOS – ALJUSTREL – BATALHA – OBIDOS – NAZARE – ALCOBACA – COIMBRA – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – SINTRA - CABO DA ROCA – ESTORIL&CASCAIS - LIZBONA

1. DZIEŃ 03.02. Poniedziałek: Zbiórka na Okęciu. 10,00 Msza Święta w kaplicy na Okęciu11,00 Odprawa i 13,05 – 16,30 przelot na trasie Warszawa – Lizbona. Przyjazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

 

2. DZIEŃ 04.02. Wtorek: Msza Święta w Fatimie. Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Czas wolny do dyspozycji pielgrzymów. Po południu udamy się do Valinhos i Aljustrel - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków (możliwość zorganizowania Drogi Krzyżowej). Przejazd do BATALHAgdzie znajduje sie klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej (port. Convento de Santa Maria da Vitória). Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Opcjonalnie po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

3. DZIEŃ 05.02. Środa:  Msza Święta w Fatimie. Śniadanie w hotelu. Przejazd do LIZBONY.  Przejazd inżynieryjnym majstersztykiem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości ALMADA. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Udamy się do słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow (czas wolny na zwiedzanie), Wieża Belem ( z zewnątrz) i Pomnik Odkrywców. Zobaczymy dzielnicę Baixa: Praça do Comercio, Rossio (serce Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Następnie odkryjemy najstarszą dzielnicę LIZBONY -  Alfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Opcjonalnie po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

4. DZIEŃ 06.02. Czwartek: Msza Święta w Fatimie. Śniadanie w hotelu. Zwiedzimy OBIDOS - urocze portugalskie miasteczko ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Następnie zatrzymamy się w ALCOBAÇA, gdzie znajduje się klasztor „Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów. Budowla wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na koniec odkryjemy NAZARE – nawiedzenie sanktuarium maryjnego i wypoczynek nad oceanem. Czas wolny. Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg. Opcjonalnie po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

5. DZIEŃ 07.02. Piątek: Msza Święta w Fatimie. Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie.  Nawiedzimy Klasztor Santa Teresa (Carmelitas) gdzie przebywała Siostra Łucja (w miarę dostępności). Spacer po uliczkach COIMBRY. Następnie udamy się do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto. Rejs po rzece DOURO (ok 50 minut, płatny dodatkowo ok 15 euro/os). Przejazd do hotelu w okolicy Porto. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

 

6. DZIEŃ 08.02. Sobota: Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do SANTIAGO DE COMPOSTELA  - najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza Święta w Katedrze (w miarę możliwości). W drodze powrotnej zatrzymamy się w BRAGA będącym jednym z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

7. DZIEŃ 09.02. Niedziela: Msza Święta w lokalnym kościele w GUIMARAES (w miarę możliwości). Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców SINTRY (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Możliwość zwiedzania Pałacu Narodowego (Palácio Nacional de Sintra), dawnej letniej rezydencji królów Portugalii. Jest najlepiej zachowanym średniowiecznym pałacem królewskim w Portugalii. Czas  wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta. Zatrzymamy się w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS – dwóch malowniczych kurortów w okolicy LIZBONY. Przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ 10.02. Poniedziałek: Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko we wczesnych godzinach porannych. Odprawa, 07,10 wylot do kraju. Lądowanie na Okęciu 12,05.Zakończenie imprezy.

 

CENA: 2450pln + 750euro  

Cena zawiera: przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa(portugalskie linie lotnicze TAP, w cenie bagaż podręczny 1 szt. do 8kg i rejestrowany 1 szt. do 23kg na osobę); transport komfortowym autokarem; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*; 7 śniadań i obiadokolacji; opiekę licencjonowanego pilota; usługa lokalnego przewodnika w Lizbonie i Santiago de Compostela; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,  ubezpieczenie KL i NNW.

 

 

Cena nie zawiera:

- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce (w tym od skutków chorób przewlekłych, nowotworowych oraz zakażenia, śmierci lub kwarantanny z powodu COVID-19), które musi być wykupione w dniu zawarcia umowy;

- dopłata do pokoju jednoosobowego – 230euro

Opieka duszpasterska, każdego dnia Msza Święta.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport.

Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

 

Rezerwacja miejsc telefonicznie u ks. Przemysława Sasinowskiego,

tel: +48 669 497 915

Rezerwacje miejsca dokonuje się przez wpłatę 2450 zł na numer konta:

Parafia pw. Ducha Świętego  

ul. Sportowa 3, 07-420 Kadzidło

Numer konta: 79 1600 1462 1020 1275 0000 0002  (BANK BGŻ PARIBAS) 

Tytułem wpłaty: Pielgrzymka FATIMA- LUTY - imię i nazwisko

I RATA: 2450 zł przy zapisie (lub 2 tygodnie od zapisu)

II rata: 750 EURO (osobiście do ks.Przemysława - do 30 grudnia) 

III rata: 120 EURO (płatne na miejscu w Portugalii na wydatki związane z realizacją programu).

 

 

Biuro Pielgrzymkowe DARIO Dariusz Kleczaj;  26-613 Radom - Sadków 53; tel: + 48 605 325 524;   biuro@dariotours.pl  www.dariotours.pl