VI NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

12 luty 2023

VI Niedziela Zwykła 12. 02. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej, dziś po Mszy Świętej o godzinie 9.30.

2.     Ofiary zbierane na tacę za tydzień w niedzielę będą przeznaczone na cele parafialne.

3.     Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc poszkodowanym jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii. Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tych którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.

4.     Zachęcamy chętnych małżonków do wspólnoty Domowego Kościoła. Są to spotkania z kapłanem i małżonkami raz w miesiącu, gdzie pogłębia się swoją wiarę. Więcej informacji u kapłanów.

5.     We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

6.     Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Czcimy Go jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

7.     Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z ruchem Spotkania małżeńskie, zaprasza małżeństwa na weekendowe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach: od 3 do 5 marca 2023 roku i od 21 do 23 kwietnia 2023 roku. Początek spotkania w piątek o godz. 19.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 14.30. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim, różnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty, myślące niejednokrotnie o rozstaniu. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swego uczestnictwa! Informacje na stronie internetowej duszpasterstwa rodzin diecezji łomżyńskiej i kapłanów.

8.     Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1,5 % swojego podatku dochodowego za rok 2022 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy by 1,5 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne. Numer KRS Caritas możemy znaleźć na obrazkach kolędowych oraz na stronie internetowej.