XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 wrze 2013

XXII niedziela zwykła 1.09.2013 r.

1.      Dzisiaj o godz. 12.00 – Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory – dożynki Parafialno – Gminne i Niedziela Kadzidlańska – poświęcenie wieńców i przejście korowodu z wieńcami do Zagrody Kurpiowskiej.

2.      Rozpoczęcie nowego Roku szkolnego 2013/2014. W glebie dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 11.00. Jutro 2 września uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego roku o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej, młodzież z gimnazjum i Zespołu Szkół Powiatowych, nauczycieli i rodziców. Po Mszy św. złożenie wieńców i modlitwa przy Mauzoleum. W Siarczej Łące Msza św. o godzinie 9.30, Jazgarka 12.00.

3.      We wtorek 3 września po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów na plebani.

4.      W środę 4 września także po Mszy wieczornej spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania w Domu Parafialnym.

5.      Prosimy uczniów z klas II gimnazjum o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii, którzy pragną w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania. Odpowiedzialnym za przygotowanie do tego sakramentu jest ks. Tomasz Grala.  Msza dla kandydatów i całej młodzieży naszej parafii w każdą niedzielę o godzinie 9.30.

6.      Dzieci (a szczególnie II klasy) zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godzinie 12.00 i prosimy aby zajmowały pierwsze ławki.

7.      W czwartek 5 września I czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godzinie 18.00

8.      W tym tygodniu 6 września I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez członków Rodziny Franciszkańskiej do Mszy św. o 8.30. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godzinie 18.00.

9.      W sobotę 7 września I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Matki Bożej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej.

10.Zachęcamy w tym tygodniu do skorzystania ze spowiedzi codziennie na pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z czystym sercem, radością i nowym zapałem, który daje tylko Bóg. Warto zerwać z wakacyjnym lenistwem i zacząć wszystko na nowo.

11.Za tydzień w niedzielę 8 września jest organizowana pielgrzymka do Dąbrówki na odpust – wyjście pielgrzymów sprzed kościoła o godzinie 7.00.

12.W niedzielę również 8 września święto Narodzenia Najświętszej M. Panny, czyli Matki Bożej Siewnej. Przynosimy do poświęcenia ziarno do siewu.

13.Pierwsze spotkanie Odnowy w Duchu Świętym rozpoczynamy jutro Mszą św. o godzinie 18.00

14. Bóg zapłać za przywóz darów z Caritasu firmie Państwa Ciężar.

15. Bóg zapłać za dwie ofiary złożone na parking.

16. Bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Duszak za jego zaangażowanie i wkład w pracę budowy parkingu oraz dziękujemy panu Mirosławowi Grzyb.

17.Za tydzień 8 września taca będzie przeznaczona na WSD w Łomży.

18.Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i inne dzieła edukacyjne diecezji.

19. Do wieczności w tym tygodniu odszedł Józef Polewacz, lat 72 z Gral.