XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

6 listopada 2022

32 Niedziela Zwykła - Ogłoszenia duszpasterskie – 06.11.2022r.

1. Przeżywamy miesiąc listopad, szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych, zachęcamy do zyskiwania i ofiarowania odpustu zupełnego za zmarłych, jeszcze do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

2. Możemy jeszcze zamawiać wypominki roczne za bliskich zmarłych, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

3. W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, módlmy się w tym dniu o Boże błogosławieństwo, wzajemną życzliwość, zgodę i poszanowanie każdego ludzkiego życia w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godzinie: 7.00; 9.30 i o 17.00. O godz. 9.30 uroczysta Msza święta dziękczynna w intencji Ojczyzny i zmarłych strażaków z Gminy Kadzidło oraz akademia w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle. Zapraszamy wszystkich którym miła i kochana jest nasza ojczyzna. Zapraszamy poczty sztandarowe, zapraszamy dzieci i młodzież z nauczycielami, strażaków i orkiestrę strażacką. Po Mszy Świętej uroczyste przejście na cmentarz i złożenie wieńców. W tym dniu wywieśmy flagę białoczerwoną przy naszym domu. Ksiądz Biskup w tym dniu udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęca  do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

4. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny, będzie to wyglądało jak w ubiegłym roku. Pan Organista będzie nie będzie wchodził do mieszkań, tylko zadzwoni domofonem lub dzwonkiem do drzwi i będziemy mogli na schodach domu odebrać od niego opłatek, tak jak list od listonosza. Ofiary składane mu przy tej okazji są naszym podziękowaniem za jego codzienną całoroczną pracę i posługę na rzecz naszej parafii.

5. W dniu 16.11.2022 (środa) od godz. 8:00 w Przychodni Lekarskiej „Doktor Ewa", przy ul. Kościuszki 15 w Kadzidle, odbędą się badania usg doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, usg tarczycy, usg nerek, usg płuc, usg stawów, usg piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.

6. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem prześladowanym ofiary do puszek na akcje „Kościół w potrzebie”. W obecnym roku pomoc duchowa i materialna kierowana będzie do mieszkańców Ukrainy, którzy od ponad ośmiu miesięcy zmagają się z dramatem wojny.

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

8. Zapraszamy dziś na Modlitwę Uwielbienia i Uzdrowienia, po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

9. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: Janina Zera lat 74 z Kierzka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu…