XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierp 2013

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 08. 2013 r.

1.      Dziękujemy Siostrom Szarytkom, które przybliżyły nam dziś Cudowny Medalik i łaski, które ze sobą niesie. Niech ten znak stanie się dla nas źródłem naszego uświęcenia. Siostry po Mszy świętej będą rozprowadzały Medaliki i dziękują za ofiary.

2.      W tym tygodniu we wtorek 13 sierpnia przypada Dzień Fatimski. Początek o 20.15 w kościele, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do groty, Różaniec, Apel i procesja powrotna do kościoła. Weźmy ze sobą świece.

3.      15 sierpnia (czwartek) Uroczystość Wniebowzięcia NMP w tradycji polskiej nazywana Matki Bożej Zielnej oraz Dzień Wojska Polskiego. Msze święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół, owoców, zbóż i kwiatów. Tego dnia po każdej Mszy świętej również będziemy błogosławić dzieci jako owoc miłości rodziców.

4.      16 sierpnia Odpust świętego Rocha. Msze święte: 7.30, 9.30, suma odpustowa o 12.00 i 18.00. Zapraszamy do czynnego udziału w czasie sumy w strojach regionalnych, dziewczynki do sypania kwiatków, osoby do niesienia chorągwi i feretronów. Św. Roch jest patronem od różnych chorób. W tym dniu święci się zwierzęta domowe i dobytek. Woda święcona będzie przed kościołem.

5.      Dobiegają końca prace przy parkingu. Mamy nadzieję, że parking zostanie oddany do naszego użytku w następnym tygodniu.

6.      Dwa tygodnie temu na cmentarzu grzebalnym zostały wycięte 3 drzewa – 2 brzozy i 1 sosna. Wycięcie drzew na zabytkowym cmentarzu wymaga załatwiania wielu przepisów. Szczególnie z wydziałem konserwacji zabytków w Ostrołęce. Wycięcie jest również kosztowne ze względu na otaczające je pomniki.

8.      Ponawiam prośbę o nie wrzucanie do pojemników na śmieci na cmentarzu trawy, liści itp. a składnie ich obok kontenerów. Plastiki np. butelki, folia itp., jeśli można prosić, wrzucajmy do murowanego boksu przy bramie. Resztę śmieci starajmy się wrzuć do kontenerów bo stamtąd łatwiej jest je wywieźć.

9.      Bóg zapłać za 2 ofiary na budowę parkingu.

10.Do wieczności z naszej rodziny parafialnej w ostatnim tygodniu odeszła Aleksandra Błędek z Gral, lat 72