XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

23 października 2022

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.10.2022 – Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W piątek 28 października święto apostołów: Szymona i Judy Tadeusza, a zarazem 97 rocznica powstania naszej Diecezji Łomżyńskiej, szczególnie w tym dniu ogarnijmy naszymi modlitwami całą diecezję szczególnie ludzi chorujących i niosących im pomoc.

3. W czwartek również imieniny obchodził będzie Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, również Jego osobę, polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach.

4. Zaczynamy zapisy w Zakrystii lub u ks. Przemysława Sasinowskiego na 37 Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, które odbędą się w Grajewie 19 listopada 2022. Zachęcamy młodzież, szczególnie od klasy 7 i 8 szkoły podstawowej i powyżej oraz wszystkich chętnych, powyżej 13 roku życia. Zapisy do 15 listopada.

5. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński! Spotkania dla narzeczonych w formie nadzwyczajnej tzw. Weekendowej, odbędą się 04 i 05 marca oraz 18 i 19 marca 2023. Zgłoszenia u ks. Przemysława Sasinowskiego, więcej informacji na stronie parafii i na „Fejsbuku”.

6. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych, przynosząc kwiaty i znicze nie przesadzajmy w ich nadmiernej ilości. Zmarli oczekują przede wszystkim naszej modlitewnej pamięci i pomocy, a nie tylko kwiatków i lampek. Tradycja chrześcijańska wypracowała sprawdzone formy modlitewnej troski o zmarłych, a są to intencje Mszy Świętych, wypominki roczne, wypominki jednorazowe i podzwonne. Takiej pamięci o naszych bliskich zmarłych uczmy także nasze dzieci. Nasze zachowanie na cmentarzu, miejscu świętym, powinna cechować powaga, skupienie, wyciszenie i pobożna modlitwa. Na cmentarzu nie wolno palić papierosów i wprowadzać psów.

7. Różaniec 26 października w środę  o godz. 19.00 w Kierzku, w Kuczyńskich 27 października w czwartek o godz. 14.00.

8. Wypominki roczne będą przyjmowane przez Siostry Zakonne w Sali Księdza Mieszki. W dni powszednie możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia, albo po Mszy Świętej.

9. Drodzy lektorzy Słowa Bożego, jest do odbioru w zakrystii harmonogram czytań na miesiąc listopad. Zapraszamy.

10. Dziękuję za ofiary na pracę przy naszej parafii:

11. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: Marianna Staśkiewicz lat 94 z ul. 1 Maja.  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu .