XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

16 października 2022

XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2022 (Ogłoszenia duszpasterskie)

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. W sobotę 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II papieża. Możliwość ucałowania relikwii po każdej Mszy św.

2. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia, z tej okazji wszystkim Lekarzom, Pielęgniarkom, Ratownikom Medycznym i pozostałym pracownikom służby zdrowia, składamy serdeczne podziękowania za codzienny trud opieki o nasze zdrowie i życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa św. Łukasza w Waszych intencjach.

3. W naszej parafii jest coraz więcej osób chętnych do czytania Słowa Bożego podczas Mszy Świętej. Dlatego zrodził się pomysł aby powstała Grupa Lektorów, która podjęłaby posługę czytania Słowa Bożego w naszej parafii na Mszy Świętej. Czytanie Słowa Bożego, stanowi integralną część liturgii Mszy Świętej. Zapraszamy, pełniących już posługę Lektora oraz osoby chętne do czytania Słowa Bożego, na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w każdy Pierwszy Piątek miesiąca przed Mszą Świętą wieczorną.

4. Drodzy Mężczyźni, Ojcowie, kółka różańcowe, zapraszamy w każdą pierwszą sobotę miesiąca na męski różaniec z rozważaniami oraz  na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu przede Mszą Świętą wieczorną, będziemy się modlić za wasze rodziny i uświęcenie rodzin.

5. Dziś po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie dla bierzmowanych.

6. Za tydzień taca przeznaczona na misje.

7. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 zostanie ustanowionych 7 nowych ministrantów, do Służby Liturgicznej Ołtarza. Gratulujemy nowym ministrantom, i rodzicom i zachęcamy wszystkich chłopców, którzy przygotowują się do Komunii Świętej. Zgłoszenia u ks. Przemysława.

8. Trwa październik miesiąc modlitwy różańcowej, w naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele po 9.30, zachęcamy również do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach. W poniedziałek miejscowość Strzałki o godz. 19.00.

9. Trwa sprzątanie na grobach naszych bliskich na cmentarzu grzebalnym. Mamy serdeczną prośbę, aby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce obok kontenerów. Nie wrzucajmy również dużych, plastikowych wieńców, ale składajmy je obok, gruz zabieramy ze sobą.  Do kontenerów natomiast wrzucajmy szkło i pojedyncze śmieci.

10. SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji programów pomocy potrzebującym. Od ilości wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaką program dotrze do ubogich rodzin w potrzebie. Wolontariusz może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale również możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy. Pomagając w SZLACHETNEJ PACZCE, można mieć wpływ na losy rodzin i osób samotnych z najbliższej okolicy. Szukamy ludzi, którzy nie potrafią być obojętni na historie najbardziej potrzebujących. Także w naszej miejscowości można zostać Wolontariuszem Paczki. Zgłoszenia dokonuje się przez stronę www.superw.pl lub www.szlachetna paczka.pl. Podczas zgłaszania się należy wybrać rejon GMINA KADZIDŁO.

Czekamy na Was, wolontariusze tegorocznego zespołu SZLACHETNEJ PACZKI Gminy Kadzidło.

11. Wypominki roczne będą przyjmowane bezpośrednio po Mszach Świętych w zakrystii oraz w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.