XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 sierp 2013

XVIII niedziela zwykła 4.08.2013 r.

1.     W tym tygodniu we wtorek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godzinie 7.00 i 18.00. Odpust w Lipnikach.

2.     Codziennie do 15 sierpnia o godzinie 21.00 spotykamy się na Apelu Jasnogórskim w łączności z naszymi pielgrzymami. Zapraszam serdecznie.

3.     Dziękujemy za pomoc w przyjęciu pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Ełckiej oraz za ofiarowane produkty spożywcze przez życzliwe osoby. Niech Pan wynagrodzi za dobre serce.

4.     Dziękuję za 2 ofiary na parking i na jedną ofiarę na komunikanty.

5.     Nadal trwają prace przy parkingu. W tamtym tygodniu został uzbrojony teren do położenia kostki.

6.     Przez 4 miesiące bycia proboszczem i przyglądaniu się parafii oraz podpowiedziom ks. Prałata, widzę potrzebę, myślę, że sami to dostrzegacie, zagospodarowania prezbiterium w naszym kościele. Cały kościół jest piękny ale w prezbiterium czegoś brakuje. Po konsultacji z liturgistami i historykami sztuki zaproponowano stalle i miejsce przewodniczenia. Nie są to prace tanie, jeżeli chce się to zrobić solidnie, biorąc pod uwagę to wszystko co zostało wykonane np. ołtarze, malowanie kościoła, posadzka i inne. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam to zrobić i za pomoc już składam serdeczne Bóg zapłać. Przewidziany czas realizacji to około półtora roku. Zadecydowano też o renowacji drzwi do zakrystii i bocznego wejścia do kościoła. Można by było zrobić nowe drzwi, jednak biorąc pod uwagę ich historię i styl warto spróbować dokonać odnowienia.

7.     Ponawiam prośbę nie wrzucanie do pojemników na śmieci na cmentarzu trawy, liści itp. A składnie ich obok kontenerów. Do wymurowanych boksów również nie wyrzucajmy śmieci. Starajmy się wrzuć do kontenerów bo stamtąd łatwiej jest je wywieźć.

8.     Z tyłu kościoła leżą listy popierające akcję jeden z nas mającą na celu obrony życia w całej Europie. Za włączenie się dziękujemy.

9.     8 sierpnia w Ośrodku Zdrowia u Pani Dr Wiesławy Grzyb od 13.00 do 15.00 badanie wzroku a następnego dnia tj. 9  od godz. 11 do 14 bezpłatna diagnostyka słuchu. Zapisy w przychodni.

10.                        Do wieczności z naszej rodziny parafialnej w ostatnim tygodniu odszedł Janusz Duszak, lat 55, Kadzidło, ul. 1 maja, pogrzeb jutro o godzinie 10.00.