NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022

12 czerwca 2022

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte o godzinie 7.30; 9.30; 11.00 i o 17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godzinie 11.00. Trasa procesji tradycyjnie ulicami: Sportową, Bema, 1-go Maja i Kościuszki.  Bardzo serdecznie proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy: Pierwszy ołtarz przy Grocie Matki Bożej – przygotowują Kółka Różańcowe z ul. Kościuszki, Sportowej i Ogrodowej. Drugi ołtarz przy pomniku Szwedzkim – przygotowują Siostry zakonne i katecheci. Trzeci ołtarz na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja – przygotowują mieszkańcy ulicy Kurpiowskiej i Kółko Różańcowe z ul. Kurpiowskiej. Czwarty ołtarz przy posesji państwa Białobrzewskich na ul. Kościuszki – przygotowują mieszkańcy Tatar. Udekorujmy nasze domy. Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, niosących w procesji feretrony z każdej wioski, druhny i druhów strażaków. Zapraszamy w strojach ludowych. Są jeszcze wolne chorągwie i feretrony, które mogłyby być niesione w procesji. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii nawet dzisiaj w celu ustalenia szczegółów.

2. W Uroczystość Bożego Ciała za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Od piątku 17 czerwca oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła po Mszy Św. wieczornej połączona z nabożeństwem czerwcowym.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie w kościele Zakonu Franciszkańskiego świeckich w kościele.

5. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na KUL i inne cele edukacyjne.

6. Jutro 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i fatimskie z racji objawień Matki Bożej. Św. Antoniego.

7. Za tydzień w niedzielę 19 czerwca wesele kurpiowskie. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00.  Ślub   prawdziwy.

8. Poświęcenie pól w tym tygodniu: Grale, Kuczyńskie i Jazgarka w poniedziałek o godz. 19.00; Krobia, Piasecznia i Długi Kąt we wtorek o godz. 19.00; Strzałki, Podtatrze i Todzia w środę o godz. 19.00; Brzozówka, Gleba i Jeglijowiec w piątek o godz. 19.00.

9. Caritas Diecezji Łomżyńskiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat na kolonie pt. SAFARI , które odbędą się w Ptakach koło Nowogrodu. Kolonie będą trwały 9 dni od 18 do 26 sierpnia 2022. Cena dla dzieci osób ubezpieczonych w KRUS 300 zł + zaświadczenie (wystarczy aby jeden rodzic był ubezpieczony w KRUS), natomiast dzieci ubezpieczone  w ZUS płacą 1100 zł. (za kolonie można również płacić bonami turystycznymi). Chętne osoby proszę o zgłaszanie się do p. Marty  Szymańskiej celem uzyskania szczegółowych informacji i zgłoszenia swojego udziału w koloniach.

10. Droga Młodzieży, nasza parafia organizuje wyjazd na 12 Festiwal Młodych do sanktuarium „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej obok Białegostoku, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca, szczególnie zachęcamy do tego wyjazdu Was droga młodzieży, od klas 7 szkoły podstawowej i starszych . Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

11. W czasie ślubu, nie wolno strzelać konfetti na terenie przykościelnym.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Bakuła lat 64 z  Żytochy; śp. Bohdan Charucki lat 69 z ul. Wieniawskiego, pogrzeb jutro o godz. 10.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…