Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r.

29 maja 2022

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia przez Pana Jezusa do nieba, starajmy się i my wznosić coraz częściej nasze myśli ku niebu.

2. Trwamy na modlitwie Nowenny do Ducha Świętego, jest ona odmawiana codziennie po nabożeństwie majowym lub czerwcowym. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

3. W najbliższą  niedzielę 5 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – główny odpust w parafii i wizytacja Księdza Biskupa Ordynariusza Janusza Stepnowskiego. Świętowanie rozpoczniemy czuwaniem modlitewnym w sobotę 4 czerwca, o godz. 19.45. Plan Czuwania jest wywieszony na Tablicy ogłoszeń. W planie między innymi: Blok modlitwy; Konferencja „Duch Święty we Wspólnocie” którą wygłosi ks. Emil Sasinowski, możliwość spowiedzi, Msza Święta i Uwielbienie.

4. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za publiczne odśpiewanie hymnu  „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 12.00, i 17.00. Suma odpustowa o godz. 9.30 z procesją eucharystyczną, zapraszam do procesji w strojach kurpiowskich. Mszy św. w Glebie z racji odpustu nie będzie. Na Mszy Świętej o godzinie 12.00 Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, spowiedź kandydatów do bierzmowania, aby mogli ważnie i godziwie przyjąć ten sakrament każdego dnia w czasie trwania Nowenny do Ducha Świętego od godz. 17.30, a rodziców i świadków w najbliższy piątek o godzinie 17.00.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6. W środę rozpocznie się miesiąc czerwiec, w którym modlimy się szczególnie do Serca Jezusowego, nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w tym nabożeństwie w kościele to zachęcamy do odmawiania litanii w domu.

7. W tym tygodniu 2 czerwca Pierwszy Czwartek Miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta.

8. 3 czerwca  Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 9.00. O godz. 9.00 uroczysta  Msza św. z okazji Dnia Patrona Zespołu Placówek Oświatowych IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W KADZIDLE. W Glebie Msza św. o godz. 15.00. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź, o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta.

9. 4 czerwca Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo Pierwszej Soboty rano o 6.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z tymi osobami, które codziennie odmawiają, 15 minutowe rozważnie, Msza Święta, a po Niej wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

10. Drodzy lektorzy Słowa Bożego, jest do odbioru w Zakrystii harmonogram czytań na miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień. Zapraszamy.

11. Caritas Diecezji Łomżyńskiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat na kolonie pt. SAFARI , które odbędą się w Ptakach koło Nowogrodu. Kolonie będą trwały 9 dni od 18 do 26 sierpnia 2022. W programie turnusu: Rejs statkiem: Ruciane - Nida / Mikołajki, Warszawa ZOO i stare Miasto, warsztaty animatora zabaw "Drużyna RR", ognisko, dyskoteki,  odkryty basen, boisko. Cena dla dzieci osób ubezpieczonych w KRUS 300 zł + zaświadczenie (wystarczy aby jeden rodzic był ubezpieczony w KRUS), natomiast dzieci ubezpieczone  w ZUS płacą 1100 zł. (za kolonie można również płacić bonami turystycznymi). Chętne osoby proszę o zgłaszanie się do p. Marty  Szymańskiej celem uzyskania szczegółowych informacji i zgłoszenia swojego udziału w koloniach.

12. Zapraszamy na I Diecezjalne Spotkanie Dzieci, które będzie przebiegać w duchu dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej w sobotę 4 czerwca 2022 r. w Myszyńcu. Pragniemy również, aby była to pielgrzymka nie tylko dzieci pierwszokomunijnych, ale wszystkich dzieci.  Zgłoszenia i więcej informacji w zakrystii.

13. Nasza parafia organizuje wyjazd na 12 Festiwal Młodych do sanktuarium „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca, szczególnie zachęcamy do tego wyjazdu młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.