III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022

27 marca 2022

III Niedziela Wielkiego Postu 20. 03. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Trwamy w okresie Wielkiego Postu, nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 16.30 i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30. Zachęcamy też do odprawiania tych nabożeństw w naszych rodzinach i wioskach. Droga Krzyżowa w środę o godz. 14.00 w Golance, o godzinie 19.00 w Tatarach

2.     W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

3.     Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.Zachęcamy już dziś do włączenia się do duchowej adopcji dziecka Poczętego. Można wziąć sobie deklarację podjęcia pomocy w obronie życia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej 25 marca o godz. 7.00 i 17.00.

4.     W przyszłym tygodniu od czwartku do niedzieli będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu, aby jak najwięcej osób mogło w tym czasie przystąpić do sakramentu spowiedzi.

5.     W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni do skarbony na końcu ławek możemy złożyć ofiarę „Jałmużnę Wielkopostną” na pomoc materialną uchodźcom. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

6.     Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniach 25 i 26 marca 2022 w sklepach na terenie Kadzidła odbędzie się XX Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, Pomagam” – Caritas. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii

7.     Można już zgłaszać w zakrystii chorych do spowiedzi wielkopostnej, których nie można dowieść do kościoła.

8.     W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

9.     W ubiegłym tygodniu  z naszej rodziny parafialnej  odeszli do wieczności: śp. Stanisław Niedźwiedzki lat 98  ze Strzałk, Stefania Witkowska  lat 100 z Żytochy. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…