IV Niedziela Zwykła 2021

31 Stycznia 2021

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31.01.2021

1. Od 1 lutego, czyli już od jutra przywracamy Mszę Św. o godz. 17:00 w dni powszednie.
  2. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie świeć – Gromnic. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji: Sióstr Benedyktynek w Łomży i Sióstr Kapucynek w Wykrocie.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu na pół godziny przede Mszami Świętymi.
  4. W naszej parafii trwają jeszcze Msze Święte kolędowe z mieszkańcami poszczególnych ulic z Kadzidła. W intencji mieszkańców będzie sprawowana Msza św. Prosimy o przyniesienie z domu wody do pobłogosławienia, by później w domu  z całą rodziną  pomodlić się jeszcze i następnie pokropić wodą święconą domowników i mieszkanie. Wspólna modlitwa, błogosławieństwo domu i mieszkańców świadczy o związku rodziny i poszczególnych osób z Chrystusem i Kościołem. Modlitwa i błogosławieństwo chroni przed atakami złego ducha. Co roku z racji kolędy wierni składali ofiarę na potrzeby kościoła i kolędę. Prosimy, by i w tym roku, w miarę możliwości,  w czasie tej Mszy św. złożyć ofiarę na tacę na ten cel – może być w kopercie z zaznaczeniem ofiarodawcy, by później odnotować te ofiary w kartotece parafialnej. Można też wpłacić na konto parafialne. Ośmielam się o to prosić, by zapewnić bezproblemowe materialne  funkcjonowanie parafii. Ofiara na kolędę to także wyraz Waszej wdzięczności księżom za pełnioną posługę. Zapraszamy do kościoła na Msze Święte w następującej kolejności:
    • W poniedziałek 1 lutego na godzinę 18.00 mieszkańców ulic: Kurpiowska, Myśliwska, Psarskiego, Jagodowa, Wrzosowa i Poziomkowa.
    • W środę 3 lutego zapraszamy na godzinę 18.00 tych parafian, którzy nie mogli być na Mszy Świętej kolędowej w wyznaczonym terminie, a chcieliby modlić się o Boże błogosławieństwo dla swoich rodzin na ten rok 2021.
    • Istnieje też możliwość zaproszenia księdza z wizytą duszpasterską do własnego domu, jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza, to prosimy o indywidualne zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej by ustalić datę tych odwiedzin kolędowych.
  5. W tym tygodniu w środę 3 lutego w liturgii wspomnienie św. Błażeja, patrona osób pracujących głosem, błogosławieństwo św. Błażeja po Mszach świętych, a w piątek wspomnienie św. Agaty, poświęcenie chleba św. Agaty po Mszy świętej.
  6. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce mieszczące się przy ulicy Parkowej 6 zaprasza osoby, które skończyły szkołę średnią, matura nie jest wymagana i chciałyby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje, mogą zapisać się do bezpłatnej szkoły policealnej. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności, śp.  Marian Augustowski z Krobi przeżył lat 63. Polećmy go miłosierdziu Bożemu…